VENTOLIN + HRTL(CZ) vo Wave

Koncerty
Prešov
-

VENTOLIN
Cez deň prednáša kultúrnu antropológiu na Karlovej univerzite v Prahe, po večeroch baví ľudí svojimi koncertmi. Ventolin vznikol v roku 2007 ako “oddychový projekt”, avšak veľmi rýchlo sa dostal do povedomia československej klubovej scény. Na svojich koncertoch používa staré samplery, analogové syntezátory a archaické drummmachiny. Je milovníkom primitívneho zvuku detroitského techna a talianskeho a indického disca z 80-tych rokov. Priťahuje ho analogová rozladenosť, šum, rozkolísanosť a nedokonalosť.
Štyri roky po vydaní prelomového albumu Vitajte vydáva David Doubek alias Ventolin už tretí radový album s názvom Dneska sa vyčasilo. Aký je? Hudobne pestrejší a tematicky komornejší, nechýba na ňom popovej milostné piesne, veselé i tvrdšie sci-fi scény, ani situačný absurdita.

 

HRTL
Leoš Hort alias HRTL je špičkový performer na modulárnej syntezátor a zakladateľ brnianskeho kazetového vydavateľstvo Bükk Tapes, ktoré vydáva hudbu východoeurópskych bedroomproducentů. Zároveň je stajňovým jazdcom Bastl Instruments, ktorí vyrábajú hand-made open-source hudobný hardware. Hudba HRTL si prešla cestou od klasických nástrojov k modulárnemu syntetizátoru, kde sa z post-witch-housu vyvinula smerom k opakovaným rytmůms bohatými melodickými aj zvukovými prvkami, premenlivú atmosférou a hravými štruktúrami.
HRTL zhusta koncertuje ako u nás, tak v zahraničí. Vystúpil na najväčšom klubovom festivale na svete Amsterdam Dance Event, na klenotu multimediánu festivalov Ars Electronica, alebo na DAVE festivale v Drážďanoch. Ďalej vystupoval po Európskych mestách ako Londýn, Berlín, Viedeň alebo Bukurešť. U nás zažiaril aj na významných festivaloch Pohoda a Colours of Ostrava.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupenky

Odporúčané akcie