Peci Uher Group

Koncerty
Humenné
-

Pozývame na koncert Peci Uher Group, ktorý sa uskutoční 6.11.2021 v History AMC.  

Predstavia sa:

Peter Uher - gitara, elektronika

Branislav Valanský - basgitara

Michal Čerevka - bicie, elektronika

Peter Uher je humenský rodák, gitarista a skladateľ. Jeho tvorbu možno označiť za zmes ambientu a moderného jazzrocku so silnou prítomnosťou elektronickej hudby. Jeho skladateľský štýl poháňa nekonečná hudobná zvedavosť, jedinečný zvuk a rytmy spojené s chytľavými melódiami. Spolupracoval s mnohými hudobníkmi v džeze, pop music a klasickej oblasti (Andy Belej, Katka Koščová, Peter Adamkovič, Igor Kucer)

Braňo Valanský vyštudoval konzervatórium hru na kontrabase a počas štúdia už začal účinkovať s Emilom Fratríkom, Henry Tóthom a s Delmarom Brownom. Venoval sa aj domácej popovej a jazzovej scéne (Robo Grigorov, Peter Nagy, Peter Lipa, Richard Muller, Paľo Habera, Adriena Bartošová atď). Získal cenu laureát ceny Trenčín jazz pod hradom ako najväčší objav festivalu v kapele Petra Lipu.

Michal Čerevka pochádza z umelecky založenej rodiny, na bicie hrá od ôsmich rokov. Posobi ako performer aj pedagóg hry na bicie nástroje. Spolupracoval  s mnohými známymi i menej známymi umelcami na komerčnej aj gospelovej hudobnej scéne. Je pevný člen kapely James Evans Band, Hero a Tretí deň, popri ktorých pripravuje aj svoj vlastný projekt.

Vstupné: 5 €

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupenky

Odporúčané akcie