Lash & Grey

Koncerty
Prešov
-

Dvojica umelcov Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý pôsobí pod menami Lash&Grey. Od júla 2020 stihli vydať dve platne Sleepin' With The Lights On a Blossoms Of Your World. 

Prvý album získal ocenenie Debut Roka 2020, druhý album získal nominácie vo finále hudobných cien Radio_Head Awards (Skladba roka 2021), Cien Anděl a tiež Jazz Espirit.  

Na albume Blossoms Of Your World spolupracovali so svetovo úspešnými hudobníkmi ako Bryan "B Dub" White, David Hodek, či Brandon Combs (hrali napríklad so Stevie Wonderom, John Legend a Leon Bridges) a uznávaným americkým mastering inžinierom Vladom Mellerom, ktorý pracoval aj na albumoch Pink Floydu, M. Jacksona, Paul McCartneyho či RHCP a mnohých ďalších. 

Už po vydaní debutu sa dvojica dostala do umeleckého rosteru prestížnej európskej koncertnej agentúry Bella Concerts z Viedne, ktorá okrem Lash&Grey momentálne zastupuje 40 svetovo známych umelcov ako Pat Metheny, Herbie Hancock, Mononeon, Chaka Khan, Jamie Cullum a ďaľších. Mladí hudobníci tak vystupovali na viacerých európských pódiách ako Wiesen jazzfest, Ravensburg jazzfest, Porgy&Bess, Paris Jazz Marathon V4, Jazz à cours et à jardins Lyon, Prague PROMS, Viva Musica!, a ďalších. 

Lash&Grey vyhrali súťaže Bratislavských Jazzových Dní 2019, Jazz StartUp 2019, Nové tváre slovenského jazzu 2017 a tiež boli ocenení Cenou Tatra Banky. Predskakovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke, Dianne Reeves, Walter Smith III, či Candy Dulfer. 

 

Podujatie je realizované ako súčasť projektu christiania 2022, ktoré podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.  

Vstupenky

Odporúčané akcie