DRŤ a CHARMSOVE DETI

Koncerty
Bardejov
-

DRŤ
Mišo Kaščák ako generál ŠtB v novom projekte Mira Tótha Drť
ktorý mal slovenskú premiéru 17.novembra v rámci Koncertu pre všímavých. Nová kapela, zložená zo špičkových slovenských a maďarských hudobníkov, si vo Fuge naživo otestovala debutový album Puntičkár, ktorý je skutočne nevídaným experimentom – ide o zhudobnenie výrokov z publikovaných rozhovorov s bývalým šéfom ŠtB, generálom Alojzom Lorencom.
Výroky do podoby hudobných textov prebásnil Marek Kundlák na popud známeho hudobného skladateľa a muzikanta Mira Tótha.
Miro k textom skomponoval melódie a celé skladby a oslovil ďalších špičkových hudobníkov – na klávesoch hrá skladateľka Lucia Chuťková, na gitare frontman mathrockových Vojdi Marek Buranovský, rytmiku má pod palcom bubeník Jožo Krupa (bardejovčan) a basgitarista Márton Czernovszky. Sám Miro hrá na saxofóny a spev je v réžii šéfa festivalu Pohoda a lídra kultovej kapely Bez ladu a skladu Michala Kaščáka.
Každý z členov prináša svoj vlastný rukopis a aranžérsky vklad, Drť hudobne osciluje medzi viacerými žánrami od punku cez alternatívu až po free jazz. „Nejde o technické hranie, reflektujeme naše okolie, čo nemusí byť vždy zábavné,” hovorí Miro Tóth o projekte, ktorý prináša tému neistoty a nevyjasnených otázok.
https://www.facebook.com/drt.band.official/
https://www.youtube.com/watch?v=l6TmH4CUy3Q

CHARMSOVE DETI 
Živelné slovensko-ukrajinské hudobné vlnenie, ktoré zohreje vaše srdcia. Fúzia punku, rapu a poézie. Vychádzame z garážovej poetiky 90-tych.
Slovensko-ukrajinsko-svetová platforma hudobníkov, ktorej korene pochádzajú z karpatských lesov, jaskýň a garáží.
Šanca, že si vypočujete Charmsove deti naživo je menšia ako šanca stretnúť počas dňa rysa ostrovida. Spontánne mixujeme punk, rock, rap, slam poetry, básne... Vychádzame z garážovej poetiky 90-tych rokov a projekt je poctou všetkým zaniknutým kapelám.
https://www.facebook.com/charmsovedeti/
https://www.youtube.com/watch?v=KCg_K5dYdU8

Vstupenky

Odporúčané akcie