Amc Trio & Andy Middleton

Koncerty
Humenné
-

Pozývame na skvelý koncert!

Amc trio hrá od roku 1993. V 90-tych rokoch sa venovali hlavne hraniu jazzových štandardov a doprevádzaniu domácich, ale aj zahraničných sólistov. Začiatkom nového storočia sa začali špecializovať na vlastný repertoár vymykajúci sa bežným jazzovým postupom, rytmom a harmóniám. V ich hudbe cítiť vplyvy aj iných hudobných žánrov ako je pop, klasika, folklór, rock a pod.  

V roku 2006 vydali svoje prvé CD Thor-Iza v triu. Odvtedy vydali svoje ďalšie albumy vždy s atraktívnymi hudobnými hosťami: Ulf Wakenius, Randy Brecker, Philip Catherine, Eric Marienthal, Regina Carter a iní. Okrem týchto spolupracovali s celou plejádou ďalších svetových jazzových hudobníkov ako Bill Evans, Michael Patches Stewart, Mark Whitfield, Bob Franceschini, Andy Middleton a mnohí ďalší.  

V roku 2013 vyhralo Amc Trio cenu Rádio Head Award za svoj album One Way Road To My Heart, ktoré nahralo s legendou Randy Breckerom.

V roku 2015  Amc Trio pri nahrávaní albumu Very Keen Attack obohatilo akustický sound o množstvo elektrických zvukov a rozširili trio o ďalších troch hudobníkov:gitaristu Samuela Marinčáka,klávesáka Petra Kočiša a perkusionistu Miroslava Szirmaia. Vzniklo tak Amc Trio Plus, s ktorým odohrali množstvo koncertov a ktorí sa podieľali aj na nahrávani ich albumu "Plus" z roku 2019. Samuel Marinčák sa postupne stal kmeňovým gitaristom skupiny.  

Momentálne vydali svoj už ôsmy album "Following The Light" v nemeckom vydavateľstve JazzLine-Leopard znovu s Randy Breckerom, kde hosťuje aj Breckerova manželka saxofonistka Ada Rovatti.  

Spolu s Amc Trio sa môžete tiež tešiť na amerického saxofonistu Andyho Middletona, ktorý hrá na altsaxofón od 9 rokov. Po vysokoškolských štúdiách na univerzitách v Rochesteri a Miami sa presťahoval do New Yorku. Tu sa začala jeho kariéra jazzového umelca.

V začiatkoch spolupracoval s hudobníkmi ako Dave Holland, Ralph Towner, John Abercrombie, Ricchie Beirach a iní. Hral v Big Bande Lionela Hamptona a v Bob Mintzer Big Band. Neskôr spolupracoval aj s Mária Schneider Jazz Orchestra. Od konca 80- tých rokov viedol vlastný quartet, v ktorom sa vystriedali hudobníci ako Joey Calderazzo, Scott Coley, John Hollenbeck, Andy Ezrin a mnohí iní.

Middleton nahral pod svojim menom 3 albumy, ale participoval na mnohých ďalších. V roku 2006 sa presťahoval do Viedne, kde učí na Music and Arts University of Vienna. S Amc Triom spolupracuje od roku 2021.  

Vstupné: 8€ predpredaj/10€ na mieste.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Vstupenky

Odporúčané akcie