ONLINE FILMOVÝ FESTIVAL

Kino
Bratislava
-

Mesačný filmový festival? Svetová novinka, ktorá funguje v Los Angeles už viac ako 6 rokov. Tento nový festivalový formát sa na Slovensku pokúsil priniesť slovák Erik Jasaň. Vytvoril mesačný filmový festival v Košiciach. 

Festival prináša nové filmy každý mesiac. To znamená, že filmy sa premietajú v mesačných intervaloch a tak skutočnému filmovému fanúšikovi neujde žiaden dobrý film, ktorý sa za posledný mesiac vo svete vyprodukoval. Myšlienkou festivalu je objavovať nové svetové a slovenské filmárske talenty a predstavovať ich verejnosti.

Na festivale sme mali aj významné filmy, ktoré boli premietané v hlavných sekciách v Cannes, Sundace, Clermont-Ferrande, či dokonca vyhrali Oscara.

Vzhľadom k situácii okolo COVID-19 sme sa rozhodli ostať v kontakte s filmovými fanúšikmi a rozhodli sme sa usporiadať online premietanie filmov. Diváci si môžu kúpiť lístok cez internet na webovej stránke www.kimff.sk a z pohodlia gauča si môžu pozrieť svoj vybraný film. 

Krátka upútavka k online premietaniu: https://www.youtube.com/watch?v=Hc2qrvhI-8Q

Diváci majú na výber z 30 filmov, z toho je 6 super krátkych (do 10 minút), 17 krátkych filmov (do 30 minút) a 7 celovečerných filmov. 

Lákadlom je určite film Skin, ktorý vyhral Oscara v roku 2018 za najlepší krátky film, alebo film Sticker, ktorý mal premiéru na Sundace Film Festival.

Filmy sú žánrovo pestré. Medzi filmami nájdete aj umelecky veľmi oceňovaní hororový film Dog Skin. Film o mužovi, ktorého prenasledujú vízie psa, ktorý sa každú noc mení na záhadnú ženu. Keď stráca zovretie medzi realitou a fikciou jeho posadnutosť sa temne zmení.

Festival sa venuje aj veľmi aktuálnej téme migrácie vo filme Harbor. Film o učiteľke angličtiny, ktorá nezákonne nalodí pätnásťročnú migrantku so svojou triedou, ktorá smeruje v trajekte z Francúzska do Anglicka.

Filmári nespia ani v tejto dobe a medzi filmami nájdete aj libanonský film Quarantine, ktorý zachytáva situáciu v karanténe v Libanone. Medzi celovečernými filmami, nájdete skvelé dokumenty. Jeden z nich je životopisný dokument o Dalai Lamovi alebo dokument You bet I dance!, ktorý zachytáva silné momenty detí trpiace detskou mozgovou obranou na tanečnom workshope. Ak by ste chceli vidieť všetkých 30 filmov ponúkame možnosť si kúpiť aj online filmovú pernamentku. 

Všetky filmy majú svoj oficiálny trailer, ktorý si môžete pozrieť na YouTube kanáli festivalu: Košice International Monthly Film Festival


Vstupenky

Odporúčané akcie