vytvorené na Slovensku: vytvor si svojho Kompánka

Iné akcie
Bratislava
-

Zimná edícia predajného eventu kid. detský shop up prináša do priestorov Starej tržnice unikátny tvorivý program. 
Vytvorili sme pre vás jedinečnú dielňu plnú Kompánkovských„ talizmanov“. Dotknete sa tvorby majstra sochára a tvorcu slovenského maliarskeho raja, Vladimíra Kompánka. 
Vedeli ste, že tento umelec bol vynikajúci majster, ktorý často pracoval s tradičným ľudovým tvaroslovím, ktoré mu pripomínalo „chuť domova”?  
Ako sám raz o svojej tvorbe povedal: „Základné určujúce pratvary sú talizmany našej krajiny a ľudí, preto sa usilujme ich pretlmočiť v čo najširšej výrazovej škále a hľadať ich trvalú platnosť“ (V. Kompánek). 
Tažká veta? Nevadí, my si ju na dielni vysvetlíme :) Vytvoríme si umelecký obraz orámovaný paspartou, na ktorý budeme ukladať podľa našej fantázie vopred pripravené talizmany z dreva (v tvare turóňa, kozáka, gazdu, koníka, bodky či krížika, sliepočky či mesiačika). Naučíme sa, čo je pasparta, naučíme sa orámovať obraz, naučíme sa opracovať drevo, pracovať s farbami a čo je najdôležitejšie, naučíme sa pracovať s tvaroslovím majstra Kompánka. 
Zažijete dotyk s maliarským ale aj sochárskym umením v jednom.
Dielňa obsahuje všetky potreby (pasparty, papier, šablóny, Kompánkovské talizmany, štetce, farby, pásky, lepidlá, motúzy, atď.) Vy si len prineste dobrú náladu a niečo na prezlečenie, pretože budeme pracovať s lepidlom, s vodou a farbami.  
Dielňa sa uskutoční pod vedením autorky projektu vytvorené na Slovensku, sochárky, Niny A. Šoškovej. 
Je určená pre deti od 5 rokov do 99 rokov :)
Tvorivá dielňa trvá 1,5 hodiny a nájdete ju vo workshopovej zóne na poschodí.
Tvorenie je spoplatnené sumou 16 Eur na osobu.
So zakúpenou vstupenkou, sa prosím, registrujte na stánku kid. info aspoň 15 minút pred začiatkom workshopu. 

Vstupenky

Odporúčané akcie