Swap vol.6

Iné akcie
Prešov
-

Máš doma preplnené skrine a rozhodol si sa ísť cestou k udržateľnému šatníku?
Chceš sa dozvedieť ako si vybudovať šatník, ktorý ťa nesklame a vždy niečo ponúkne?
Nie oblečenie, ktoré si si neobliekol jeden rok. To si radšej príď vysvwapovať.


Hosť nášho #swappresov bude Kamila Vodochodska, ktorá pôsobí 18 rokov v oblasti módneho priemyslu. Vyštudovala odbor textilnej technológie a návrhárstva. Žila a pracovala v USA a vo Francúzsku. Okrem toho, že pôsobí ako návrhárka, externý stratég a módna koučka, organizuje workshopy na tému Malý efektívny šatník, pestuje módnu inteligenciu a vzdeláva v oblasti finančnej negramotnosti v súvislosti s módou. Jej pôsobenie je komplexné, a tým je jej prístup v tomto odbore jedinečný. Všetkým, čo robí, sa snaží o zmenu v myslení a v prístupe k móde tak potrebnom pre 21. storočie.
Oblečenie, ktoré už nepotrebujete, často krát končí v zberniach textilu, alebo ho darujete na charitatívne účely. Vedeli ste, že oblečenie neprijíma ani charita, lebo je ho naozaj všade veľa?
O tom koľko ho je, a ako sa nakladá s darovaným textilom, nám príde porozprávať Viki z Podaj ďalej.


V móde sú dnes rôzne upcyklované kúsky, ruksaky alebo kabelky vyrábané z vrchnáčikov od nápojov? Kto stojí za touto značkou a prečo? Spoznajte autorku značky GAME_OVER a zistite,
aký príbeh skrýva. Byť ekologický znamená žiť zodpovedne a usporiadať si svoje hodnoty. Móda je niečo čo naše pocity prezentuje nášmu okoliu. Je to nástroj na dorozumievanie. Správny šatník by nám teda mal pomáhať šetriť čas a budovať sebavedomie.
Vytvorte si s nami vzťah ku sebe a svojmu šatníku. Začnite tým, že kúsky, ktoré nenosíte si vymeníte za iné.


Pravidlá:
1) Oblečenie, topánky a doplnky, ktoré chcete SWAPovať musia byť vo výbornom stave. Také, ktoré by ste dali svojej dobrej kamarátke alebo kamarátovi
2) pri vstupe skontrolujeme oblečenie, ktoré si priniesol a za vhodné kúsky na výmenu dostaneš žetón. Koľko žetónov dostaneš, toľko kúskov oblečenia si môžeš zobrať domov.
3) oblečenie, ktoré na výmenu nie je vhodné recyklujeme 


Oblečenie, ktoré na SWAP postupne v deň konania akcie nosia všetci účastníci, putuje do spoločného obehu.
Vstupné na SWAP je 2.50 €


Organizátori: Greencubator a Wave centrum nezávislej kultúry
Vstupenky

Odporúčané akcie